x

Про нас

zku

ПрАТ "Запорізьке кар`єроуправління"

Запорізьке кар'єроуправління засновано в 1953 році на базі невеликого кар'єру «Дніпрострой», що поставляло продукцію на відновлення і будівництво Дніпрогесу. При спорудженні Каховського гідровузла виникла необхідність постійного постачальника гранпродукціі на його будівництво, крім цього гранітна продукція була необхідна для будівництва більш ніж 120 найважливіших будівництв.

Гранітний кар'єр розташований на Правому березі річки Дніпро, що дає можливість реалізації продукції водним транспортом, а також автомобільним та залізничним.

16 грудня 1959 року наказом Міністерства енергетики і електрифікації СРСР № 308 було засновано самостійне підприємство «ЗАПОРІЗЬКЕ КАР'ЄРОУПРАВЛІННЯ».

1953-1958 р.р. - організація технології виробництва щебеню, навчання і формування колективу, досягнення виробництва щебеню 800 тис. м3 на рік.

1958-1964 р.р. - без зупинки старого дробильно-сортувального заводу, проведена повна реконструкція підприємства. У 1964 році закінчено будівництво і пуско-налагоджувальні роботи дробильно-сортувального цеху №1.

18 січня 1964 року отримано щебінь на новому заводі. Випуск щебеню за рік склав понад 1 млн. м3.

1966-1972 р.р. - підприємством проведені роботи з комплексної механізації виробництва, вдосконалення технології, технічної оснащеності, нарощування потужності і розвитку високої культури виробництва. Результат перетворень: потужність підприємства в 1970 році склала понад 1 млн. 500 тис.м3. Колективу був вручений диплом переможця за випуск щебеню високої якості і впровадження прогресивної технології виробництва. У 1971 році підприємству доручено ведення гірських робіт з виїмки котловану для будівництва ДМЕМ-2 і нового судноплавного шлюзу м. Запоріжжя. Розгорнуто будівництво дробильно-сортувального заводу №2. Перший щебінь отриманий у липні 1971 р.

1972 р. - підприємство затверджується учасником ВДНГ СРСР і бере участь у композиції «Енергетичне будівництво».

1973 р. - продукція підприємства атестована за першою категорією якості.

1975-1980 р.р. - збільшено випуск щебеню дрібних фракцій на 46 тис.м3., проведена нарізка 4 горизонту. На будівництво народного господарства відвантажено 2 млн.м3 щебеню, 113 .тис.м3 каменю. Виконано завдання по з'єднанню старого і нового підхідних каналів шлюзу. За рахунок вдосконалення виробництва випуск щебеню зріс до 2 млн.300 тис.м3.

1980-1984 р.р. - підприємство забезпечує продукцією будівництво Запорізької АЕС, з якою співпрацює по теперішній час.

Рішенням міської ради обмежено розвиток кар'єру, в зв'язку з чим проведена нарізка і розпочато розробку 6 горизонту.

1986-1990 рр. - виробництво нерудних будівельних матеріалів склало 9 млн.тис.м3.

1990 р. - проведена нарізка 7 горизонту.

1994 р. - утворено відкрите акціонерне товариство.

За минулі роки на гранітній продукції кар'єроуправління збудовано каскад електростанцій на р. Дніпро: Каховська, Дніпродзержинська, Канівська.

Споруджено Криворізьку, Володимирську, Костромську, Шатурську гідроелектростанції.

За період з 1997 по 2006 р.р. були істотно покращені питання технічного забезпечення технологічних цехів, ремонту обладнання, екскаваторів, мостових кранів, вирішена проблема забезпечення дробильними плитами, створена ремонтна база у будівлі Депо, виконаний план рекультивації кар'єру, проведена паспортизація будівель і споруд, виконано звіт про інвентаризацію землі, вирішувалося питання паспортизації причального господарства.

Виконано реконструкцію і модернізацію устаткування, придбані дробарки Шведського виробництва, проведено ремонт грохотів з заміною зношених сит на модульні сита, відновлений другий потік дроблення Дробильно-сортувального заводу ДСЦ-1, з метою розширення випуску номенклатури дрібних фракцій.

Відновилася систематична робота з охорони праці. Пройшли навчання та перевірку знань з питань охорони праці ІТП підприємства.

Щорічно при розгляді витрат в балансі підприємства обліковується придбання нового обладнання, механізмів, екскаваторів, автосамоскидів «БелАЗ».

За всі ці роки постійно нарощувався випуск продукції, укладалися договори зі споживачами по всій Україні, розвивалася дилерська мережа.

У 2007 році підприємством випущено 1 млн. м3 щебеню.

Заплановано випуск нерудних будівельних матеріалів у 2008 році - 1 млн.200 тис. м3.

У даний час підприємство поставляє свою продукцію по областях України: Херсонській, Миколаївській, Одеській, Дніпропетровській, Запорізькій та ін.

Продукція підприємства поставлялася на Запорізьку, Кримську, Балаковську, Хмельницьку та Чигиринську АЕС.

Всі технічні та соціально-побутові досягнення на підприємстві досягнуто завдяки працьовитому колективу, який формувався багато років з введенням технічних потужностей і будівництвом споруд, доріг і майданчиків.

До 1956 року, в період становлення підприємства, в основному працювали практики.

У 1957 році на підприємство були спрямовані з різних регіонів Радянського Союзу технічні фахівці з метою зміцнення технічними кадрами різних спеціальностей. Це такі, як Гоменко Ф. Н., Мелешко Б.В., Гончаренко Н.Я., Драч А.І., Драч Е.П., Миронова І.К., Ситник Н.І., Ситник П.М . та інші, багато з яких пропрацювали десятки років і навіть більше 50-ти років.

У період, коли підприємство вийшло на рівень технічного прогресу, були підготовлені технічні фахівці, які отримали багатий практичний досвід, що дозволило підприємству вийти і на міжнародний рівень. На базі підприємства був побудований макет Асуанської ГЕС, приїжджала комісія ОАР і фахівці Міненерго СРСР. В ході огляду цієї унікальної споруди був остаточно прийнятий варіант будівництва і отримана згода уряду ОАР на виконання контракту Радянськими фахівцями (було три міжнародних контракти), тому більше 100 чоловік наших фахівців працювали на будівництві Асуанської ГЕС.

На підприємстві працювали цілі сімейні династії:

 • Сова М.І. та Сова Р.Ф.,
 • Авраменко П.С. та Авраменко Г.С.,
 • Левшин І.В. та Левшина М.Д.,
 • Бачурин М.Я. та Бачурина Л.І.,
 • Данильченко Г.М. та Данильченко М.І.,
 • Та інші.

Багато працівників нашого підприємства за досягнуті успіхи у праці та особистий внесок у розвиток енергетики нашої країни нагороджені урядовими нагородами.

Серед них:

 • Машиніст екскаватора Новаковський Р.Р. - Орден "Трудового червоного Прапора";
 • Машиніст паровоза Сапожников К.Д. - Орден "Жовтневої Революції";
 • Диспетчер АТЦ Рябець Л.Д. - Медаль "За трудову доблесть";
 • Токар Ануфрієв В.П. - Орден "Знак Пошани";
 • Грохотувальники Стадниченко О.С. - Медаль "За трудову відзнаку";
 • Машиніст дробарок Бачурін Н.Я. - Орден "Знак Пошани";
 • Шофер Штепа В.М. - Медаль "За трудову відзнаку".