Дробильне конусне обладнання широко застосовується у гірничодобувній промисловості для розробки кар'єрів.
Основне призначення обладнання - перетворення великих шматків порід на дрібні. Дробарки конусного типу застосовуються для роздроблення щебеню, вугілля, каміння та інших продуктів, що використовуються у виробничій або будівельній сферах.
Важливою особливістю конусних дробарок є те, що вони можуть працювати під завалами, коли простір над ними повністю заповнений гірською породою.
Дробарка Sandvik CH660 має вдосконалену конструкцію з малою площею основи і високою продуктивністю щодо своїх габаритів. Головний вал конусної дробарки має гідравлічну підтримку та опору з двох сторін.
Sandvik CH660 має міцну конструкцію, регульований хід ексцентрика та постійний завантажувальний отвір. Ця дробарка добре підходить для високопродуктивних робіт на другій стадії дроблення або робіт на третій стадії дроблення з сильним подрібненням. Висока продуктивність досягається вибором найбільш підходящої камери дроблення Sandvik для необхідної сфери застосування.
Устаткування спроектоване для простоти технічного обслуговування, забезпечуючи можливість повної оптимізації часу безвідмовної роботи та підтримки високого рівня продуктивності.
Принцип роботи конусної дробарки
У конусній дробарці матеріал подрібнюється між двома твердими поверхнями. Рух рухомих поверхонь не залежить від завантаження дробарки. Ефект дроблення досягається ексцентричним обертальним рухом головного валу (6). Окремі елементи оброблюваного матеріалу (наприклад, камені) притискаються, здавлюються і дробляться між дроблячим конусом (4) та футерувальним кільцем (3).
Якість і кількість виробленого матеріалу є результатом взаємодії між дробаркою та оброблюваним матеріалом. Найбільш важливими факторами при цьому є геометрія дробильної камери, режим роботи дробарки і природа матеріалу, що обробляється.
Геометрія дробильної камери конусної дробарки формується футерувальним кільцем, дроблячим конусом, ексцентриком у зборі (5) і точкою обертання. Привідний електродвигун дробарки обертає ексцентрик у зборі із постійною швидкістю через зубчасту передачу. Обертання ексцентрика у зборі приводить нижню частину головного валу в круговий рух. У верхній частині головною валу знаходиться підшипник траверси (1), що служить як точка обертання для кругового руху. Дроблячий конус кріпиться до головного валу, а футерувальне кільце - до верхньої чаші (2). Круговий обертальний рух головного валу обумовлює постійну зміну відстані між конусом і будь-якою заданою точкою навколо футерувального кільця. Коли ця відстань зменшується, то матеріал, що обробляється, піддається стискаючій напрузі та дробиться. Після того як дроблячий конус відходить від футерувального кільця, матеріал, що оброблюється, отримує можливість опуститися вниз по камері.
Дроблячий конус та футерувальне кільце необхідно регулярно змінювати, оскільки вони постійно зношуються. Швидкість, з якою відбувається цей знос, залежить від характеристик матеріалу, що обробляється.